5 pytań o wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

<strong>5 pytań o wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym</strong>

Wraz z wiekiem skóra zaczyna tracić naturalny kwas hialuronowy, co przyczynia się do powstawania zmarszczek, zwiotczeń i suchości skóry. Wypełnianie zmarszczek to szybki i bezpieczny sposób na odmłodzenie skóry. Poznaj odpowiedzi na 5 najczęściej zadawanych pytań dotyczących kwasu hialuronowego.  

Jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to substancja powszechnie występująca w naszym organizmie. Pomaga tkankom utrzymać optymalne nawilżenie. Po wstrzyknięciu wypełnia ubytki tkankowe w skórze i umożliwia modelowanie twarzy. Dodatkowo iniekcja kwasu hialuronowego pobudza procesy regeneracyjne, których efektem jest gęstsza i jędrniejsza skóra. Efekty zabiegu widoczne są niemal natychmiast i utrzymują się nawet przez rok. Czas działania wypełniacza zależy od takich czynników, jak: wiek, kondycja skóry, styl życia, ogólny stan zdrowia, dawka i miejsce podania preparatu. Po wypełnieniu zmarszczek kwasem hialuronowym skóra staje się odżywiona, głęboko nawilżona, sprężysta i gładka.

Na czym polega wypełnianie zmarszczek?

Wypełnianie zmarszczek polega na ostrzykiwaniu wybranych okolic twarzy wypełniaczem, którego głównym składnikiem jest kwas hialuronowy. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, ponieważ obszar poddawany iniekcji zostaje wcześniej znieczulony. Cała procedura trwa od 15 do 45 minut, w zależności od wielkości ostrzykiwanego obszaru i stopnia zaawansowania problemu. Skóra po wypełnianiu zmarszczek może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona przez kilka dni. Mogą pojawić się zasinienia i drobne strupki, które znikają po kilku dniach.

Czy wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest bezpieczne?

Kluczowym czynnikiem mającym wpływ na bezpieczeństwo zabiegu wypełniania zmarszczek ma profesjonalizm jego wykonania. Bardzo ważna jest precyzja, dokładność, doświadczenie i wiedza na temat struktury i funkcjonowania skóry. Dlatego zabieg może być wykonywany tylko przez doświadczonego lekarza. Jest to zabieg iniekcyjny, dlatego powinien być przeprowadzany przez osobę, która ma odpowiednie przygotowanie medyczne. Wypełnianie kwasem hialuronowym to metoda redukcja zmarszczek dostępna m.in. w Klinice Miracki w Warszawie. Przed zabiegiem każdorazowo przeprowadzana jest konsultacja lekarska, której celem jest wykrycie ewentualnych przeciwwskazań. Specjalista ocenia też stan skóry pacjenta oraz tłumaczy, jak będzie przebiegał zabieg.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu przeciwzmarszczkowego kwasem hialuronowym?

Podstawowym przeciwwskazaniem do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym jest uczulenie na tę substancję, co jednak zdarza się niezwykle rzadko. Wówczas lekarz może zaproponować zastosowanie innego wypełniacza, o mniejszym potencjale uczulającym, np. własnej tkanki tłuszczowej albo osocza bogatopłytkowego. Iniekcji kwasem hialuronowym na twarz nie stosuje się w czasie ciąży i karmienia piersią, a także podczas miesiączki. Kilka dni przed zabiegiem należy odstawić aspirynę i inne leki przeciwzapalne. Przeciwwskazaniem są takie choroby, jak: epilepsja, porfiria, nowotwory oraz wirusowe, bakteryjne i grzybicze infekcje skórne.

Jakie zmarszczki można usunąć przy pomocy wypełniacza?

Kwas hialuronowy działa zarówno na płytkie, jak i na głębokie zmarszczki. Przy jego pomocy można odpowiednio wymodelować całą twarz, w tym też poprawić jej owal. Kwas hialuronowy służy przede wszystkim do liftingu wolumetrycznego twarzy, czyli zabiegu polegającego na: 

  • wypełnieniu zmarszczek nosowo-wargowych, 
  • podniesieniu opadających policzków, 
  • wypełnieniu lwiej zmarszczki oraz doliny łez.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *