Jak często należy wymieniać pędzle do makijażu?

Jak często należy wymieniać pędzle do makijażu?

W zależności od rodzaju używanych przez Ciebie pędzli do makijażu, możesz potrzebować ich regularnej wymiany. Dbanie o swoje pędzle do makijażu może pomóc im przetrwać dłużej i sprawić, że makijaż będzie wyglądał lepiej.

Czyść je regularnie

Regularne dbanie o pędzle do makijażu to prosty sposób na to, by makijaż utrzymał się dłużej i łatwiej było go nałożyć. Utrzymywanie pędzli w czystości pomaga zachować świeży wygląd makijażu i pomaga uniknąć podrażnień skóry i wyprysków.

Brudne pędzle do makijażu mogą zatykać pory i sprawić, że będziesz miała tłustą i skłonną do wyprysków twarz. Regularne czyszczenie pędzli do makijażu pomaga zapobiegać tym problemom i może zaoszczędzić Ci pieniądze w dłuższej perspektywie.

Istnieje kilka różnych sposobów czyszczenia pędzli do makijażu, ale najskuteczniejszą metodą jest użycie specjalnego szamponu do pędzli. Ważne jest, aby używać delikatnego szamponu, który nie pozbawi pędzli naturalnego włosia. Inną opcją jest mycie pędzli alkoholem spożywczym.

Niezależnie od tego, czy używasz pędzla do cieni do powiek, czy do płynnego makijażu, warto go regularnie czyścić. W rzeczywistości, powinnaś czyścić go przynajmniej raz w miesiącu. Ma to na celu zapewnienie, że włosie nie stanie się miękkie lub postrzępione.

Podczas czyszczenia pędzli do makijażu ważne jest, aby usunąć jak najwięcej pozostałości makijażu. Może to obejmować kawałki starego makijażu, które zaczynają rozkładać się we włóknach pędzla. Jeśli używasz pędzla do nakładania cieni do powiek, ważne jest, aby czyścić go po nałożeniu każdego cienia do powiek. Warto również usunąć pozostałości z pędzli przed nałożeniem kolejnej warstwy makijażu.

Inną opcją czyszczenia pędzli do makijażu jest użycie specjalnej chusteczki dezynfekującej. Jest to ważne, ponieważ bakterie mogą być przenoszone z twarzy na makijaż. Dobrym pomysłem jest również nieużywanie do tego zadania ręczników papierowych. Ręczniki papierowe mogą zbić się wewnątrz włosia Twojego pędzla.

Jeśli masz pędzle z naturalnego włosia, możesz użyć odżywki do ich czyszczenia. Możesz również chcieć wyczyścić swoje pędzle za pomocą domowego środka do czyszczenia pędzli. Dobrą opcją do czyszczenia pędzli do makijażu jest mydło z kości słoniowej. To może usunąć płynny makijaż z pędzla.

Inną dobrą opcją jest użycie teksturowanej maty. Pozwala to na łatwe szorowanie pędzli do makijażu, a także zapobiegnie powstawaniu pleśni.

Unikaj ostrych formuł

Używanie czystego pędzla do makijażu nie tylko pomoże Ci osiągnąć nieskazitelny wygląd, ale także pomoże utrzymać Twoją skórę w najlepszym stanie. Poza tym, prawidłowe czyszczenie pędzla jest dobre dla środowiska, co zawsze jest plusem.

Świetnym sposobem na wyczyszczenie pędzla do makijażu jest użycie środka czyszczącego przeznaczonego specjalnie do tego celu. W zależności od długości pędzla, jego wyschnięcie może zająć trochę czasu, więc pamiętaj, by mieć na niego oko. Najlepiej położyć pędzel płasko na ręczniku papierowym i pozostawić do wyschnięcia na noc. Jeśli masz większy pędzel, być może będziesz musiała użyć suszarki. To samo dotyczy pędzli, które są wykonane z naturalnego włosia. Wysokiej jakości pędzel będzie Ci służył przez wiele lat.

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma jednego najlepszego sposobu na wyczyszczenie pędzla do makijażu, więc pamiętaj, aby przetestować różne środki czyszczące, zanim zdecydujesz się na jeden. Pomoże Ci to również określić, które środki czyszczące są odpowiednie dla Twojego typu skóry. Na przykład, jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, możesz unikać środków czyszczących zawierających alkohol. Jeśli używasz szczotki z naturalnego włosia, po zakończeniu procesu oczyszczania możesz zdecydować się na dobrą odżywkę. Jeśli zdecydujesz się na zakup odżywki, pamiętaj, by najpierw przeczytać etykietę. Możesz również przetestować produkt pod prysznicem, aby upewnić się, że się nie rozmazuje. Używanie gąbki może również pomóc Ci w skuteczniejszym czyszczeniu szczotki.

Podczas gdy jesteś przy tym, możesz rozważyć kilka innych opcji, takich jak użycie różdżki do szczotkowania lub zakup nowej szczotki. Możesz również zdecydować się na użycie stałego środka czyszczącego.

Unikanie wypadania włosia

Niezależnie od tego, czy właśnie dostałaś nowy pędzel do makijażu, czy używasz tego samego od lat, możesz podjąć pewne kroki, aby zapobiec wypadaniu włosia. Kluczem jest utrzymanie pędzla w czystości i jego regularne czyszczenie.

Najlepszym sposobem na czyszczenie szczotki jest delikatne mydło. Możesz też użyć szamponu dla dzieci lub oliwy z oliwek. Unikaj produktów z dużą zawartością alkoholu, ponieważ może on uszkodzić naturalne włosie Twojego pędzla do makijażu.

Podczas czyszczenia pędzla do makijażu ważne jest, aby nie szorować go zbyt mocno. Zamiast tego użyj rąk, aby delikatnie wmasować roztwór czyszczący we włosie. Następnie płucz pędzel bieżącą wodą, aż woda będzie czysta.

Pędzle do makijażu powinny być przechowywane w miejscu, które jest chłodne i suche. Dzięki temu pędzel zachowa swój kształt, a włosie nie będzie się wyginać. Unikaj przechowywania pędzla w łazience, ponieważ bakterie mogą się tam rozmnażać i uszkodzić pędzel. Nie przechowuj też szczoteczki w mokrej torbie lub butelce. Woda może przesiąknąć do okucia, powodując wypadanie włosia.

Przechowywanie ma również wpływ na to, jak długo wytrzymają Twoje pędzle do makijażu. Powinnaś wymieniać pędzle do makijażu co jeden do pięciu lat. Zbyt częste używanie pędzla może spowodować, że włosie stanie się kruche.

Kiedy po raz pierwszy otrzymasz swój pędzel, będzie on nieco rozłożony. Może to utrudnić aplikację makijażu. Jednak po kilku dniach powinien odzyskać swój kształt. Jeśli zauważysz zabłąkane włosie, czas wymienić pędzel.

Jeśli pędzel do makijażu uległ zabrudzeniu, możesz namoczyć go na kilka minut w wodzie z mydłem, aby poluzować makijaż. Dokładnie wypłucz pędzel, a następnie pozwól mu wyschnąć na powietrzu. Następnie możesz użyć antybakteryjnej chusteczki, aby usunąć wszelkie nagromadzone resztki makijażu.

Kształt pędzla może również wpływać na ilość osypywania się makijażu. Niektóre pędzle są zaprojektowane tak, aby miały kształt “kulki”, co wymaga pewnego stopnia rozłożenia. Inne są zaprojektowane tak, aby były bardziej gęste i miały skomplikowany kształt.

Pędzle powinny być regularnie czyszczone i suszone, aby uniknąć zrzucania włosia. Pędzle do makijażu powinnaś myć mniej więcej kilka razy w miesiącu.

Przechowuj je właściwie

Utrzymywanie pędzli do makijażu w czystości i właściwe przechowywanie może zwiększyć ich żywotność. Kilka z najczęstszych oznak zabrudzenia pędzla to: szorstkie i łamliwe włosie, wypadające włoski i przebarwienia. Jeśli zauważysz któryś z tych znaków, będziesz chciał je wyczyścić tak szybko, jak to możliwe.

Pędzle do makijażu powinny być czyszczone delikatnym, letnim mydłem i wodą. Delikatnie przetrzyj pędzel dłonią, pocierając go okrężnymi ruchami przez 15 do 20 sekund. Nie ciągnij za włosie, nie wykręcaj go, ani nie wyrywaj. Ta metoda pozwoli mydłu wsiąknąć we włosie.

Gdy pędzel do makijażu jest już czysty, możesz położyć go płasko do wyschnięcia. Możesz użyć do tego ręcznika lub siatkowego pokrowca. Ważne jest, aby pozwolić pędzlowi wyschnąć na powietrzu, ponieważ mokre pędzle mogą rozwijać pleśń. Możesz również użyć suszarki o niskim ustawieniu.

Jeśli nie jesteś pewna, jak długo powinny wytrzymać Twoje pędzle do makijażu, użyj tego przewodnika jako punktu odniesienia. W zależności od jakości pędzli, mogą one przetrwać od jednego do pięciu lat. Niektóre produkty do makijażu, takie jak cienie do powiek, mogą przetrwać kilka miesięcy. Inne, takie jak płynny podkład, powinny być wymienione po roku.

Pędzle do makijażu są również ważne przy nakładaniu eyelinera i tuszu do rzęs. Bez nich trudno jest wykonać jakikolwiek makijaż. Możesz również zmniejszyć liczbę złamań i infekcji poprzez utrzymywanie pędzli w czystości i odpowiednie przechowywanie.

Pędzle i gąbki do makijażu należy regularnie czyścić. Są one porowate, więc zbierają brud, bakterie i olejki. Raz w tygodniu należy je czyścić łagodnym szamponem. Jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki podrażnienia, natychmiast je wyrzuć.

Zorganizowanie swoich pędzli do makijażu może sprawić, że Twoja poranna rutyna będzie łatwiejsza i spokojniejsza. Posiadanie ich w porządku może również pomóc Ci uniknąć przypadkowych wycieków. Uchwyt na pędzle do makijażu to także świetny sposób na utrzymanie pędzli w tip-top formie.

Kiedy czyścisz i przechowujesz swoje pędzle do makijażu, możesz oczekiwać, że będą one trwały przez lata. Nie zapominaj jednak, że są one również bardzo porowate i mogą gromadzić bakterie, oleje i grzyby.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *