Znaki, że potrzebujesz pedicure

Znaki, że potrzebujesz pedicure

Pedicure to świetny sposób na relaks i rozpieszczanie się. Może również pomóc Ci uniknąć wspólnych problemów ze stopami. Niektóre z powszechnych oznak, że potrzebujesz pedicure to wyszczerbione lub wrastające paznokcie, zapalone nagniotki i modzele oraz infekcje.

Wyszczerbiony lakier do paznokci

Wykonanie pedicure to uczta dla stóp. To szansa na rozpieszczenie palców u stóp i przygotowanie paznokci do lata. Podczas gdy możesz wykonać pedicure w domu, powinieneś również rozważyć wynajęcie profesjonalisty. Ci eksperci mogą zapobiec przyszłym uszkodzeniom paznokci.

Możesz chcieć skorzystać z pedicure, jeśli twoje paznokcie mają odpryski lakieru. Pedicure nie tylko sprawi, że twoje palce będą wyglądać lepiej, ale także utrzyma twoje paznokcie w zdrowiu.

Kluczem do dobrego pedicure jest to, aby nie przesadzić ze złuszczaniem. Usunie to żywe komórki skóry i może prowadzić do infekcji. Jeśli twoje paznokcie wyschły, jesteś bardziej narażona na rozwój infekcji grzybiczej. Również pedicure pomoże Ci uniknąć zakażenia bakteryjnego.

Możesz również chcieć użyć trochę olejku do skórek. Zmiękczy to twoje skórki, które mogą być stępione przez częste usuwanie lakieru. Możesz również użyć olejku z witaminą E, aby nawilżyć suche paznokcie. Jeśli Twoje paznokcie pękają, nałóż trochę tego olejku przed założeniem butów.

Dobrym pomysłem jest również danie paznokciom przerwy od lakieru. Regularne malowanie ich może je wysuszyć, co może sprzyjać rozwojowi grzybów. Możesz również unikać pływania i brania prysznica, które również mogą mieć negatywny wpływ na Twoje paznokcie.

Innym dobrym powodem do wykonania pedicure jest złamanie paznokcia. Możesz użyć kleju do paznokci, aby naprawić złamane paznokcie. Amerykańskie osteopatyczne kolegium dermatologii wymienia kilka wspólnych przyczyn złamanych paznokci u stóp.

Jednym z najprostszych sposobów naprawy złamanego paznokcia u stóp jest jego spiłowanie. Dzięki temu w przyszłości nie będzie się on wykruszał. Jeśli odpryski są bardzo małe, możesz również użyć paska uderzeniowego z pudełka zapałek, aby je naprawić.

Nie jest łatwo stwierdzić, czy masz odpryski lakieru do paznokci u stóp, chyba że przyjrzysz się dokładnie. Możesz również użyć zmywacza do paznokci, aby spłaszczyć powierzchnię i usunąć lakier. Dzięki tej technice łatwiej będzie spiłować odprysk.

Najlepszym sposobem na zapobieganie odpryskom lakieru do paznokci jest dbanie o swoje paznokcie. Powinnaś robić sobie pedicure mniej więcej co dwa tygodnie, ale możesz też zrobić trochę pielęgnacji paznokci w domu.

Modzele i nagniotki

Niezależnie od tego, czy masz deformację stopy, czy po prostu parę modzeli, które nie wydają się odchodzić, pedicure jest doskonałą opcją, aby złagodzić dyskomfort. Nagniotki i modzele są spowodowane nadmiernym naciskiem na stopy, który jest zwykle spowodowany niewłaściwym obuwiem, nieprawidłowym chodzeniem lub problemami biomechanicznymi. Jeśli masz problemy ze stopami, warto, abyś poddał je kontroli podologa.

Modzele to grube, stwardniałe płaty skóry, które pojawiają się w miejscach, gdzie występuje duży nacisk. Często występują po bokach palców u nóg, a czasami pomiędzy nimi. Są one również powszechnie spotykane na palcach gitarzystów.

Zazwyczaj modzele i nagniotki są spowodowane chodzeniem boso lub noszeniem zbyt ciasnych butów. Noszenie butów z szerszym noskiem pomoże złagodzić nacisk twardych nagniotków i zapobiegnie powstawaniu modzeli w przyszłości. Dbanie o stopy w domu jest dobrym sposobem na zapobieganie powstawaniu modzeli i nagniotków, ale być może konieczna będzie wizyta u podologa w celu dokładnego zbadania.

Podolog sprawdzi Twoje stopy pod kątem modzeli i nagniotków, a także może zalecić wykonanie zdjęcia rentgenowskiego, aby wykluczyć ostrogi kostne lub inne problemy. Mogą również zalecić moczenie stóp lub krem nawilżający, aby wygładzić skórę.

Należy również podjąć środki ostrożności, aby zapobiec zakażeniu modzeli i nagniotków. Najlepszym sposobem zapobiegania im jest utrzymywanie tego obszaru w czystości i suchości. Możesz również zapobiegać im poprzez noszenie rękawic ochronnych. Dobrym pomysłem jest również noszenie oddychającej pary skarpet, a także noszenie butów, które są odpowiednio dopasowane.

Jeśli zauważysz, że rogowiec uległ zakażeniu, powinieneś natychmiast udać się do lekarza. Nagniotki i modzele mogą być również oznakami owrzodzenia stopy. Róg może zostać zakażony przez bakterie, które dostają się do skóry, gdy ta pęka. Może również uwalniać płyny, gdy jest zainfekowany. Jeśli rogal ma ropę, należy natychmiast udać się do szpitala.

Jeśli masz cukrzycę, chorobę serca lub słabe krążenie, istnieje duże ryzyko infekcji. Modzele i nagniotki mogą powodować wrzody w miejscach, w których się rozwijają. Osoby z cukrzycą i chorobami serca powinny skonsultować się z lekarzem przed podjęciem próby samodzielnego leczenia modzeli.

Wrastające paznokcie u stóp

Na szczęście istnieją proste, domowe sposoby leczenia wrastających paznokci u stóp. Możesz moczyć stopy w ciepłej wodzie z solą Epsom, aby zmiękczyć wrastający paznokieć, lub możesz zastosować maść lub krem z antybiotykiem na to miejsce, aby zapobiec infekcji.

Możesz również użyć nici dentystycznej lub waty, aby utrzymać paznokieć przed wrastaniem na skórę. Noszenie luźnych skarpet może pomóc zmniejszyć nacisk na dotknięty palec.

Jeśli paznokieć u nogi ulega zakażeniu, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Lekarz może usunąć ropę i przepisać antybiotyki. Może on również zalecić chirurgiczne usunięcie wrastającego paznokcia. W ciężkich przypadkach lekarz może usunąć cały paznokieć.

Niektóre z przyczyn wrastających paznokci u stóp to kontuzje, urazy i nagłe skoki wzrostu. Młodzi dorośli mogą być podatni na tę przypadłość, ponieważ ich stopy mają tendencję do większego pocenia się w okresie dojrzewania. Noszenie obuwia ochronnego lub butów pomoże zapobiec wrastaniu paznokci.

Wrastające paznokcie u stóp mogą być również spowodowane problemami ze stopami, takimi jak cukrzyca, uszkodzenia nerwów obwodowych lub problemy z krążeniem. Cukrzycy powinni podjąć szczególne środki ostrożności, aby zapobiec tej dolegliwości. Powinni oni codziennie sprawdzać swoje stopy pod kątem wszelkich oznak infekcji lub problemów ze stopami. Powinni również odwiedzić podiatrę, lekarza specjalizującego się w problemach ze stopami i kostkami.

Pedicure może pomóc w zapobieganiu wrastającym paznokciom u nóg. Wrastające paznokcie u stóp są bolesne, ale nie są poważne. Wykonywanie pedicure to prosty proces, który może zmniejszyć dyskomfort.

Wrastające paznokcie u stóp są powszechne u nastolatków, ale są również powszechne u starszych osób. Możesz nawet nie zauważyć, że masz wrastające paznokcie u stóp, dopóki nie spowodują one problemów. Wrastające paznokcie u nóg są często spotykane w dużym palcu u nogi, ale mogą również występować w innych palcach.

Aby zapobiec wrastaniu paznokci, upewnij się, że paznokcie u stóp są proste w poprzek. Jeśli są one zakrzywione, być może będziesz musiał spiłować ich krawędź, aby były proste. Możesz również nosić sandały z odkrytymi palcami, aby zmniejszyć nacisk na dotknięty palec. Noszenie niezbyt wąskich lub ciasnych butów również może pomóc w zapobieganiu wrastaniu paznokci.

Możesz również utrzymywać stopy w czystości i suchości. Trzy do czterech razy dziennie możesz moczyć stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem soli morskiej lub Epsom. To zmiękczy wrastający paznokieć, a także może pomóc w zagojeniu się tego obszaru.

Infekcja po pedicure

Wykonywanie pedicure to fajny sposób na relaks i rozpieszczanie swoich stóp. Jednak musisz być świadoma ryzyka zakażenia. Powinnaś również wiedzieć, jak temu zapobiec. Oto kilka wskazówek:

– Moczenie stóp w ciepłej wodzie przez pięć do dziesięciu minut jest skutecznym sposobem na usunięcie brudu i martwej skóry. Pomaga to również oczyścić paznokcie. Nie należy jednak używać żadnej zanieczyszczonej wody do moczenia stóp.

– Podczas pedicure używaj czystych narzędzi. Używanie szorstkich narzędzi może spowodować skaleczenia i otworzyć portal dla bakterii i grzybów, które mogą dostać się do Twojej skóry.

– Zawsze myj ręce przed i po zabiegu pedicure. Osoba wykonująca pedicure powinna wyczyścić wszystkie narzędzia po każdym kliencie.

– Do sterylizacji narzędzi należy używać autoklawu lub środka dezynfekującego klasy szpitalnej. Niektóre salony pedicure nie są zbyt higieniczne.

– Nie poddawaj się pedicure, jeśli masz strupki lub skaleczenia. Te otwarte rany mogą pozwolić bakteriom wejść w skórę i rozprzestrzeniać się przez palce.

– Nie gol nogi przed zrobieniem pedicure. Możesz nie zauważyć drobnych skaleczeń, ale mikro rozdarcia wpuszczą bakterie do Twojej skóry.

– Nigdy nie wkładaj otwartych ran do kąpieli stóp lub do miski. Ciepła woda to idealne środowisko dla bakterii i grzybów. Szczególnie jeśli masz uszkodzony paznokieć, ważne jest, aby regularnie sprawdzać stopy pod kątem oznak infekcji. Jeśli zauważysz zaczerwienienie, obrzęk lub przebarwienie wokół paznokcia, możesz mieć infekcję bakteryjną. Możesz potrzebować antybiotyków do leczenia infekcji.

– Unikaj wykonywania pedicure, gdy masz infekcję bakteryjną lub grzybiczą. Może być konieczne zastosowanie antybiotyków miejscowych lub zwrócenie się do lekarza w celu leczenia infekcji.

– Nie poddawaj się pedicure, jeśli masz wrastające paznokcie u stóp lub paznokcie szpilkowe. Te przypadłości są bardzo zaraźliwe i jesteś narażona na ryzyko infekcji. Jeśli nie czujesz się komfortowo z pedicure, możesz zamiast tego skorzystać z manicure.

– Nie należy udawać się do salonu pedicure z historią pedicure-associated mycobacterial furunculosis. To zakażenie jest rzadkie, ale rozprzestrzenia się przez niewłaściwie wysterylizowane narzędzia i używanie zanieczyszczonej wody. Może powodować nawracające czyraki.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *